Jdi na obsah Jdi na menu
 


zprávy

 

Motorfans zpříjemnili sluchově postiženým Vánoce

Fanoušci Motoru podpořili školu pro sluchově postižené
Fanoušci Motoru podpořili školu pro sluchově postiženéFanoušci Motoru podpořili školu pro sluchově postiženéFanoušci Motoru podpořili školu pro sluchově postižené

neděle, 22. prosince 2013, 20:32

Vánoční dárek v podobě částky přesahující 11 tisíc korun věnovali tento týden věrní fanoušci budějckého hokeje dětem z MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené v Riegrově ulici v Českých Budějovicích. Vánoční sbírka se uskutečnila už podesáté a škola peníze využije na sportovní aktivity.

Výtěžek ze sbírky, do které mohl kdokoliv z fanoušků přispět během vlakového výjezdu na zápas do Berouna nebo při domácím mači s Jihlavou, předali vedení školy a jejím žákům členové motoráckého fanklubu v čele s Pavlem Vágnerem.

Celkem se vybralo 8736 Kč s tím, že fanklub dorovnal částku na sumu 11 111 Kč. K tomu všemu ještě přidalo vedení fanklubu a ČEZ Motor laskominy, samolepky, kartičky nebo plakáty.

„Viděli jsme spoustu šťastných dětí, jejich pohledy byly opravdu k nezaplacení. Ve vyzdobené škole nám ve čtvrtek zazpívaly Rolničky, rolničky... no prostě to byla nádhera!“ podělil se o atmosféru ve škole plné nadšených žáků Pajky, předseda fanklubu HC České Budějovice.

Každoročně se hokejovým příznivcům podaří nashromáždit podobná částka. Vloni děti za vybrané peníze vyrazily k moři, letos budou použity na sportovní akce. A pokud nějaké zbudou, škola zakoupí tiskárnu.

Foto: Zdeňka Sobíšková

Napsal Pavel Kacerovský